A- A A+

Urząd Gminy w Wilkowicach

43-365 Wilkowice
ul. Wyzwolenia 25
tel. +48 33 499 00 77
fax. +48 33 817 30 43

 

 

 

 

W dniu 7 listopada br. obok budynku Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wilkowicach nastąpiło uroczyste otwarcie ścianki wspinaczkowej wykonanej w ramach projektu pn. „Razem do góry - wchodźmy na mury” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Przeprowadzona operacja miała na celu aktywizację mieszkańców i wzmocnienie kapitału społecznego na obszarze LGD Ziemia Bielska i współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

            Podczas uroczystego otwarcia pierwsi śmiałkowie – uczniowie Gimnazjum w Wilkowicach, pod okiem profesjonalistów, wspięli się na nowo wybudowaną ściankę wspinaczkową. Wspinaczka dostarczyła im to wiele emocji, ponieważ jest to pierwszy tego typu obiekt w Gminie Wilkowice, a stopień trudności jest na tyle wysoki, że wymaga od wspinającego się sporo wysiłku.

            Ze względu na zbliżającą się zimę, korzystanie ze ścianki będzie, ze względu na lokalizację na zewnątrz, utrudnione, jednak na wiosnę przyszłego roku planujemy takie prowadzenie działań, aby każdy uczeń miał możliwość skorzystania ze ścianki w ramach zajęć wychowania fizycznego.

            Dodać jeszcze należy, że ścianka wspinaczkowa zbudowana jest w taki sposób, że nawet najmniejsze dzieci mogą z niej skorzystać. Do naszej dyspozycji jest wersja dla początkujących o szerokości 5 m i wysokości 2 m oraz wersja dla zaawansowanych o szerokości 4 m i wysokości 8 m, łącznie powstała ścianka zbudowana z 42 modułów, które można w przyszłości rozbudowywać. Dodatkowym atutem ścianki jest możliwość zmiany ustawienia chwytów wspinaczkowych, dzięki czemu co jakiś można tworzyć inne układy dla wspinających się.

ZOBACZ GALERIĘ >>

Obrazek 0 z 0